نیروگاه ۴CHP مگاواتی چرمشهر

۱۳۹۶/۰۸/۰۵

 

معرفی نیروگاه:

محل پروژه : مشهد- شهرک صنعتی چرمشهر
ظرفیت نیروگاه : ۴ مگاوات
تعداد مولد : ۲۰ دستگاه
در شهریور ۹۵ کار نصب تجهیزات و کابل کشی شروع شد که در ادامه کار نصب موتور های ۲۰۰ کیلووات به تعداد ۲۰ دستگاه و کوپل ژنراتورهای مک آلته با موتورها در دستور کار قرار گرفت و توسط نیروهای فنی گروه نیروگاهی تتاپاور انجام شد. در ادامه راه اندازی محاسبات روشنایی اجرا و نصب سیستم روشنایی، محاسبات تابلوی ) main از تابلو های اصلی هر نیروگاه برای ارتباط بخش LV به ( MV انجام و در محل نیروگاه ساخته و مورد بهره برداری قرار گرفت.
در خصوص تجهیزات جانبی نیروگاه می توان از ۳ دستگاه ترانس ۱۶۰۰kva از نوع روغنی کم تلفات نام برد که با این کار توان انتقالی نیروگاه بین سه ترانس تقسیم شده است. برای ارتباط بین نیروگاه و شبکه برق سراسری از دو تابلو که دارای حفاظت های استانداردی هستند و مورد تایید شرکت برق نیز می باشند استفاده شده است.
از آنجا که بحث بالا بردن راندمان در نیروگاه های تولید پراکنده بسیار اهمیت دارد، برای بالا بردن راندمان در این نیروگاه از دو سیستم مستقل جهت خنک کاری آب ورودی به موتور و هوای ورودی به سیستم سوخت استفاده شده است که یرای آب ورو ی از موتورها از سیستم رادیاتور مرکزی و برای هوای ورودی به سیستم سوخت از دو عدد برج خنک کن استفاده شده است.
برای گردش هوا در محیط نیروگاه و تامین هوای خنک برای موتورها از ۲ دستگاه کولر استفاده شده است که با کانال کشی مناسب هوای خنک بر روی موتورها دمیده می شود.
در این نیروگاه از سیستم مانیتورینگ استفاده شده است تا سهام داران محترم بتوانند در هر لحظه از شبانه روز به اطلاعات نیروگاه دسترسی داشته باشند.

 

گالری تصاویر
  کلمات کلیدی :
  •   اشتراک گذاری در شبکه های اجتماعی :
  نظرات