فروش و سرمایه گذاری

2020/03/03

فروش و سرمایه گذاری :

 

حوزه فعالیت های گروه نیروگاهی تتا پاور بسیار گسترده بوده به صورتی که این شرکت دانش بنیان را میتوان پیشتاز در زمینه های تولید ، تحقیق و توسعه در حوزه انواع موتور های دو گانه سوز ، سنکرون سازی دیزل ژنراتورها ، دو گانه سوز سازی ، کنترل و مانیتورینگ انواع موتور ژنراتورها در کشور دانست .

 

محصولاتی که توسط گروه نیروگاهی تتاپاور به فروش میرسد:

– موتورهای دوگانه سوز و گازسوز
– بردهای سنکرون
– دوگانه سوز کردن انواع دیزل ها
– تامین کلیه موتور ژنراتور ها به همراه تجهیزات جانبی از تمامی برند های معتبر

 

فروش انواع موتور های دوگانه سوز و گاز سوز :

گروه نیروگاهی تتا پاور اولین و تنها تولید کننده موتورهای تمام گازسوز در کشور بوده که توان تولید موتورهای ۲۰۰ کیلوواتی با قابلیت سنکرون تا ۷ مگاوات را دارد. موتورهای تولیدی این شرکت دانش بنیان میتواند در نیروگاه های تولید برق پراکنده و واحدهای CHP مورد استفاده قرار گیرد . با توجه به دسترس بودن و ارزان بودن سوخت گاز در کشور عزیزمان موتور های گاز سوز میتواند با ژنراتورهای تولید برق متناوب کوپله شده و برای تولید برق اضطراری و تولید برق برای مناطق دور افتاده بسیار مناسب باشد. آلایندگی کمتر موتور های گاز سوز نسبت به موتورهای دیزلی ، سهولت در امر نگهداری ایجاد آلودگی صورتی کمتر و کارکرد کم استهلاک تر این موتور ها از جمله مزیت های موتور گاز سوز است. از طرفی با توجه به قیمت ارزان سوخت و همچنین کار کرد کم استهلاک این موتور ها موجب شده است تا موتور ژنراتورهای گاز سوز دستگاه های به صرفه ای برای استفاده به صورت دائم کار باشد. لازم به ذکر است که موتور ژنراتور های گازی که از سوخت گاز طبیعی بهره می برند با تکنولوژی ساخت متفاوتی نسبت به موتور های دیزلی ساخته و تولید میشوند که با توجه به این موضوع قیمت تمام شده جهت تامین موتور ژنراتور های گاز سوز بالاتر بوده اما استفاده بهینه و قیمت سوخت ارزانتر از طرف دیگر میتواند توجیه اقتصادی را برای تهیه این نوع موتور ها به همراه داشته باشد.

 

دوگانه سوز کردن موتورهای دیزلی:

از آنجا که دیزل ژنراتور ها و به طور کلی سوخت دیزل سرعت پاسخ دهی بسیار مطلوبی نسبت به تغییر ناگهانی بار دارند لذا در تولید برق اضطراری میتوانند بسیار بهتر عمل کنند. اما با توجه به قیمت بالای سوخت گازوییل ، سهمیه بندی بودن آن، مشکلات و دردسرهای نگهداری آن، استفاده از دیزل ژنراتورها با مشکلاتی نیز همراه است. در بحث دوگانه سوز سازی شرکت تتا پاور به کمک بردهای کنترلی که بحث طراحی ، ساخت و تولید آن توسط خود شرکت انجام گرفته است امر دو گانه سوز سازی را به صورت همزمان برای دیزل ژنراتورها اعمال میکند. به این صورت که موتور به صورت دوسوخته ( dual fuel ) میتواند کار کند. این ویژگی مهم سبب شده است تا علاوه براستفاده از محاسن سوخت دیزل که قبلا به آن اشاره شده است مانند سرعت پاسخ دهی بالا و…، بتوانیم از سوخت گاز شهری و محاسن آن نیز بهره مند گردیم. نحوه دوگانه سوز سازی در دیزل ژنراتورها به این ترتیب است که ابتدا دیزل ژنراتور با سوخت گازوییل شروع به کار کرده و با افزایش دور موتور درصد استفاده از سوخت گاز طبیعی افزایش میابد به صورتی که بازدهی موتور به صورت ثابت خواهد بود. درصد اختلاط سوخت میتواند در بعضی دیزل ژنراتورها تا ۹۰ درصد گاز نیز برسد به صورتی که تنها ۱۰ درصد سوخت گازوییل و ۹۰ درصد سوخت گاز به محفظه احتراق موتور ژنراتور وارد شود. این ویژگی مهم با توجه به ارزان بودن سوخت گاز در کشورمان میتواند به عنوان یک مزیت بزرگ باشد تا علاوه برمصرف کمتر سوخت گازوییل آلایندگی کمتری نیز داشته باشیم.
با توجه به توضیحات فوق شرکت تتا پاور قادر خواهد بود بدون نیاز به تغییرات اساسی در دیزل ژنراتورها با کمترین هزینه اقدام به دو گانه سوز کردن دیزل ژنراتور کند. از آنجا که این فن آوری بومی بوده و در اختیار شرکت دانش بنیان تتا پاور است هزینه تمام شده نسبت به مشابه خارجی آن بسیار پایین تر بوده و میتواند رقیب بسیار جدی برای نمونه خارجی این محصول باشد.

 

سنکرون سازی موتور ژنراتور ها :

برای سنکرون شدن یک دیزل ژنراتور با برق شبکه نیازمند آن هستیم تا سه فاکتور مهم دامنه ولتاژ ، فرکانس و فاز برق تولیدی با برق شبکه یکسان سازی شود. برای این عمل میتوان از سنکرون سازی دیزل ژنراتور استفاده کرد. با سنکرون سازی عملا میتوان به صورت خودکار دیزل را وارد مدار کرد و در زیر بار قرار داده یا به صورت اتوماتیک آن را از مدار خارج کرد. در موتور ژنراتور های غیر سنکرون عمل بارگیری دیزل ژنراتور در قطعی برق شبکه به همراه چشمک و یا قطعی چند لحظه ای برق ساختمان است . در زمان تخیله بار از روی موتور ژنراتور این اتفاق دوباره تکرار میشود. به این ترتیب با ورود و خروج دیزل ژنراتور به مدار عملا با دو بار قطعی برق مواجه هستیم . این قطعی برق میتواند به سیستم های الکتریکی و الکترونیکی آسیب های جدی وارد کند و یا در صنعت خسارت های جبران ناپذیری به همراه داشته باشد. حال آنکه با سنکرون سازی دیزل ژنراتور در زمان قطعی برق شبکه به صورت از پیش تعیین شده دیگر شاهد قطعی لحظه ای برق نخواهیم بود و عملا به صورت خودکار دیزل روشن شده و عملا بارگیری به صورت خودکار اتفاق می افتد. از دیگر مزایای سنکرون سازی قابلیت تنظیم توان خروجی در دیزل ژنراتور است. این مزیت در زمان تست دوره ای دیزل ژنراتور های میتواند بسیار مفید باشد. بر طبق استانداردها دیزل ژنراتورها برای تست باید با ۴۰ درصد توان نامی خود بارگیری شوند که با سنکرون بودن دیزل میتواند این پروسه به صورت خودکار انجام پذیرد.
شرکت دانش بنیان تتا پاور مفتخر است تا اولین شرکت تولید کننده برد سنکرون داخلی باشد و به این ترتیب میتواند به راحتی انواع دیزل ژنراتورها را علاوه بر دو گانه سوز سازی سنکرون نیز کند.

 

سرمایه گذاری :

با توجه به افزایش مصرف برق در ایام اوج مصرف و ساعات پیک بار به خصوص در فصول گرم سال شرکت توزیع طرح های مختلفی را به عنوان طرح پیکسایی برای مدیریت مصرف مطرح کرده است تا در ساعت های اوج مصرف برق ، با قطعی برق شبکه مواجه نشویم. در یکی از این طرح ها ، مشترکان بخشی از نیاز خود در زمان اوج مصرف را از طریق مولد‌های اضطراری تامین می‌کنند و به میزانی که مصرف خود را کاهش دهند و برق کمتری از شبکه سراسری بگیرند، مشمول دریافت پاداش می‌شوند. شرکت در این طرح و بهره مندی از پاداش های آن نیازمند سنکرون بودن موتور ژنراتور با شبکه است و اگر از سیستم های دوگانه استفاده شود میتوان ساعات بیشتری را در این طرح شرکت نمود و پاداش بیشتری را دریافت کرد.
یکی دیگر از راههای در آمد زایی توسط موتور ژنراتور طرح استانداری است که در این طرح در سال ۹۹ هر کیلوات برق مصرفی به قیمت ۶۷۵ تومان از تولید کننده خریداری خواهد شد. با توجه به این رقم کلیه افرادی که دارای دیزل ژنراتور هستند میتوانند با سنکرون سازی و دوگانه سوز کردن موتور ژنراتور های خود در این طرح شرکت کرده و سود هنگفتی از این طریق عایدشان گردد.

 

-مشاوره جهت عقد قرارداد با شرکت توزیع برق و تامین مالی پروژه

-مشاوره در زمینه خرید و فروش نیروگاه های کارکرده در سراسر دنیا

-طراحی نیروگاه مقیاس کوچک شامل تعیین ظرفیت بهینه و انتخاب محل مناسب

-طراحی سایت پلان،سازه نیروگاه و فوندانسیون محل نصب مولد ها

 

گارانتی و خدمات پس از فروش :

شرکت تتاپاور با تکیه بر توان خود مبنی بر انجام کلیه پروژه های مربوط به دوگانه سازی و سنکرون سازی خدمات گارانتی محصولات را تا یکسال پس از تاریخ راه اندازی برعهده می گیرد.ارائه خدمات پس از فروش در زمینه نگهداری و تعمیرات جزئی و اساسی نیروگاه های مقیاس کوچک بوده و تامین لوازم یدکی و مصرفی و قطعات مورد نیاز نیروگاه تا حداقل ده سال پس از نصب و راه اندازی صورت می پذیرد.

این خدمات میتواند در قالب یک قرارداد فی مابین شرکت دانش بنیان تتاپاور و کلیه شرکت ها و اشخاص به صورت ده ساله نوشته شود.

شرکت تتاپاور با تکیه بر تجربه و توانمندی خود در زمینه موتورهای دوگانه سوز و دیزل ژنراتورها میتواند انواع موتورهای خاص در شرایط خاص را برای شرکت ها و اشخاص مختلف راه اندازی و یا تعمیر نگهداری کند که این موضوع میتواند قبل از نصب موتور ژنراتورها تا ده سال بعد از نصب در ضمن یک قرارداد دو طرفه اتفاق بیافتد.

 

خدمات پس از فروش شامل :

  • ارائه خدمات گارانتی محصولات به مدت یک سال قابل تمدید تا ۱۰ سال
    • تامین لوازم یدکی و مصرفی و قطعات مور د نیاز نیروگاه تا حداقل ۱۰ سال
    • ارائه خدمات پس از فروش در زمینه نگهداری تعمیرات جزئی و اساسی نیروگاه

لازم به ذکر است خدمات یاد شده به مشتریان عزیز در دوره گارانتی به صورت رایگان انجام خواهد شد.

 

فروش :

گروه نیروگاهی تتاپاور  مفتخر است که اولین موتور های تمام گاز سوز داخلی را تولید کرده و آن را به مرحله استفاده عملیاتی رسانده است. این شرکت در زمینه دو گانه سازی به کمک بردهای ساخته شده توسط متخصصین گروه نیروگاهی تتاپاور عمل دو گانه سازی دیزل ژنراتورها را انجام میدهد. این بردها تماما ساخت شرکت دانش بنیان تتا پاور بوده و از بالاترین تکنولوژی های روز بهره مند هستند.

علاوه بر این،گروه نیروگاهی تتاپاور توانسته بردهای سنکرون نسل جدید با قابلیت های گسترده اعم از اندازه گیری دما، فشار و سایر پارامترهای مربوط به کارکرد بهینه موتور ژنراتور را تولید کند و با قیمتی بسیار کمتر از نمونه های خارجی آنها را به بازار عرضه کند .

بحث کنترل و مانیتورینگ نیز یکی از جدیدترین روش های جهت کنترل دیزل ژنراتورها و نظارت بر وضعیت آن از راه دور در چندین سطح دسترسی  است که هم اکنون جزو یکی از مهمترین برنامه های راهبردی شرکت تتا پاور جهت توسعه و تکمیل است.

 

  نظرات